گردگیر سمت گیربکس خاردار زانتیا

(دیدگاه 0 کاربر)
ویژگی‌های محصول

گردگیر پلوس ضد روغن سمت گیربکس خاردار زانتیا

تهیه شده از مرغوبترین کامپاند موجود در بازار با ضمانت صنایع لاستیکی کیمیا شیمی نصف جهان

موجود در انبار صنایع لاستیکی کیمیا شیمی (نصف جهان)
موجود در انبار
  • ارسال توسط فروشگاه اینترنتی صنایع لاستیکی کیمیا شیمی (نصف جهان)
بازگشت
  • ارسال توسط فروشگاه اینترنتی صنایع لاستیکی کیمیا شیمی (نصف جهان)
    این کالا پس از مدت زمان مشخص شده توسط فروشنده در انبار فروشگاه اینترنتی صنایع لاستیکی کیمیا شیمی (نصف جهان) تامین و آماده پردازش می‌گردد و توسط پیک فروشگاه اینترنتی صنایع لاستیکی کیمیا شیمی (نصف جهان) در بازه انتخابی ارسال خواهد شد.

26,000 تومان

گردگیر پلوس چیست؟

گردگیر پولوس یا همان گردگیر پلوس یک قطعه مانند قیف است که در انتهای پلوس قرار دارد و مانع از ورود گرد و خاک به پلوس خودرو می‌شود. گردگیر پلوس باید در سرویس‌های دور‌ه‌ای خودرو، بررسی شود زیرا پارگی و خرابی آن سبب آسیب جدی به سر پلوس می‌شود.
وشنیده شدن صدای تق تق از چرخ‌ها یکی از علایم شایعی است که می‌تواند به دلیل خرابی پلوس باشد.
وقتی پلوس آسیب ببیند امکان دنده عوض کردن وجود ندارد و با چرخاندن فرمان، چرخ نمی‌چرخد و در واقع فرمان فقط می‌چرخد و تاثیری روی چرخ ها نمی‌گذارد. این موارد به احتمال زیاد به دلیل خراب بودن پلوس به وجود می‌آید، و بدون تعویض پلوس خودرو حرکت نمی‌کند و باید تعویض شود.
همانطور که گفته شد پلوس یکی از اجزای مهم سیستم جلوبندی است و بدون آن امکان حرکت خودرو وجود ندارد. اگر صداهای غیرعادی از خودرو شنیده شود باید نسبت به آن حساس بود و برسی های لازم را انجام بدهیم.

 عواملی که باعث خرابی پلوس خودرو می شودعبارت است از:

جابه‌جایی نادرست دنده‌ها - محکم بستن پیچ‌های سر پلوس - استارت زدن در هنگام روشن بودن خودرو - حمل بار سنگین - زود آزاد کردن کلاچ
معیوب بودن گردگیر پولوس - استفاده نادرست از ترمز‌ها
هر کدام از این عوامل می‌تواند به نوعی به  پلوس خودرو آسیب وارد کند بنابراین باید عواملی که در بالا ذکر شده است را هنگام رانندگی رعایت کرد.

پلوس چیست و چه کاربردی دارد؟

پلوس از اجزای تشکیل دهنده جلوبندی خودرو است که نیرو را به چرخ‌ها  انتقال می‌دهد. این قطعه نیرویی را که موتور تولید می‌کند را به گیربکس می‌فرستد و پس از آن نیرو را به دیفرانسیل منتقل می‌کند. دیفرانسیل نیروی موتور را بین چرخ‌ها تقسیم می‌کند. میله‌ای از داخل دیفرانسیل به دو چرخ متصل است که به آن پلوس می‌گویند و این میله وظیفه دارد تا نیرو را از گیربکس بگیرد و به چرخ‌ها بفرستند و این عمل باعث حرکت آنها شود.

و این مجموعه با هدف تهیه وتولید این قطعات سعی براین داشته تا محصولاتی مرغوب و با کیفیت تولید نماید و با حذف واسطه ها محصولات خود را با قیمتی مناسب در اختیار بازار و تمامی مصرف کنندگان این مرزو بوم قرار دهد.

 

0 دیدگاه برای گردگیر سمت گیربکس خاردار زانتیا

برای ارسال نظر لطفا وارد شوید و یا

محصولات مرتبط